DZIĘKUJEMY ZA „OKULARY DLA AFRYKI”

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” /św. Jan Paweł II/ .

Z radością informujemy, że do naszego chóru „Gloria Dei” i naszej parafii wpłynęło – od Pani Ambasador Fundacji „Dzieci Afryki”, Pani Doktor Iwony Filipeckiej – podziękowanie za udział w II edycji zbiórki okularów dla ubogich mieszkańców Afryki. Obejmuje ono wszystkich, którzy przyczynili się do tej niezwykle udanej na Ustroniu i Młodzianowie akcji „Okulary dla Afryki”.

Podziękowanie wywieszone jest w gablocie przed kościołem.

Ostateczna liczba okularów, które przekazaliśmy z naszej Parafii, wynosi 850!!! Po odrzuceniu uszkodzonych i tzw. cylindrycznych, po oznaczeniu mocy szkieł, okulary zostały dostarczone osobiście przez naszą chórzystkę, Panią Jadwigę Kulik, do siedziby Fundacji przy
al. Zjednoczenia 13 w Warszawie.

Za tydzień, w niedzielę misyjną, 23 października, o godzinie 1300 w naszej świątyni sprawowana będzie Msza święta dziękczynna za wszystkich biorących udział w akcji „Okulary dla Afryki”. Zapraszamy tych, którzy okulary ofiarowali; tych, którzy akcję promowali – szczególnie przedstawicieli Radia Dla Ciebie Radom – oraz rodzinę i współpracowników naszego radomskiego Pana Optyka, który bezinteresownie oznaczył moc okularów.

Wszystkim z całego serca dziękujemy za życzliwość i zaangażowanie i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

„Gloria Dei”